Zda smím jít blíž... zda smím jít dál - A-SISI

 

Jak tak na sebe koukám, zjišťuji, že kapitola – k čemukoli – nebude dřív než příští víkend. Není to jen blížící se zkouškou, ale i múzou, která opět trucuje. Ovšem jelikož mám k povídce Zda smím jít blíž... zda smím jít dál, hotových několik kapitol dějově až za dlouhou dobu (múza je potvora J ), rozhodla jsem se pro malou inovaci. Mám pro vás pár úryvků z několika napsaných scén. Tyto odstavce vám nebudou dávat smysl, nenavazují na sebe, každý z nich se následně může objevit i s dějově velkým odstupem. Je to jen něco pro ukrácení dlouhé chvíle. No a taky můžete polemizovat, jak to všechno vlastně dopadne a kam to směřuje. J

PS: Bez betování!

Před námi se otevírá moje další kapitolová povídka, tentokrát čistě z mého pera. Je psána na přání mé bety a skvělé kamarádky – Terky. Chtěla bych tedy dílo - jako celek - věnovat právě Terce. Jsem ráda, že ji mám.

Požadavky byly asi následující: „Harry plus Severus. A něco s tím udělej.“

Tak jsem s tím něco udělala. Jsem nucena vás upozornit, že povídka bude slashového rázu, v rozmezí ratingu 12+ až 15+. Abych si však nechala pootevřená vrátka, dodávám, že ani té nejvyšší kategorii (tedy 18+) se nebráním, ovšem nemyslím si, že k ní dojdu. Také upozorňuji, že obvykle nepíšu rating u každé kapitoly, takže se může stát, že některé části budou vhodné úplně pro každého, jiné méně.

Prakticky jsem se s tím na své (naší) stránce nesetkala, nicméně… pokud snad někdo, trpící homofobií, narazí na tuto povídku, nechť stránky opustí a stejně tak si odpustí i jakékoli urážlivé či vulgární vyjadřování na adresu homosexuality jako takové. Děkuji předem za slušnost a vstřícnost.

 

No, možná by vás zajímalo něco málo k ději, že… Velmi stručně nastíněno:

Je po válce, Voldemort padl. Severus Snape přežil a nyní, očištěn od „hříchů“ své minulosti (veřejně ano, ale i sám před sebou?) vede dál Bradavickou školu na postu ředitele.

Harry Potter je v té samé době poněkud unavený hrdina kouzelnického světa, jehož přirozenou povahu deptá jednak přetrvávající (nevyžádaná) pozornost, jednak i poněkud neuspokojivý partnerský vztah – s Ginny Weasleyovou.

Člověk míní… život si hraje. Jednoho dne se Harry shodou okolností opět ocitne v Bradavicích. Je to, jako by se znovu setkala černá a bílá a pustila se do sebe v nikdy (?) nekončícím souboji, který nemá vítěze.

Nebo ho mít může?

Pojďte se, spolu se mnou, podívat, jak takový boj dopadne.

Beta – Terka.

 

 

PS: Ještě jedno upozornění, které je zároveň i malou prosbou o shovívavost – slash píši sama poprvé. Konstruktivní kritika je samozřejmě vítána.

PPS: Málem bych zapomněla – název povídky jsem si vypůjčila, a sice z básnické sbírky Jaroslava Seiferta – Nejkrásnější bývá šílená. Verš je (mírně upraven) z básně s názvem „Spící“.

A nakonec slova, která mi povídku evokují:

 

Zaslechl jsem lásku odcházet, když se prvně rtů mých dotkl ret.

Kdo mé naději však zabrání – ani strach, že přijde zklamání,

abych nekles pod tvá kolena.

Nejkrásnější bývá šílená.

 

 
Už to tak vypadá: obsah těchto stránek může být nevhodný pro děti a mladistvé. Obsah těchto stránek může obsahovat homosexuální tématiku. Obsah těchto stránek může obsahovat Harryho Pottera v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one