Les dialogues

Můžete se shánět po tom, co tohle znamená. Odpověď ale najdete jen u mě. :) Dobrá… řekněme, že tohle vzniklo díky jisté představě. Představě, kterou jsem před sebou viděla a byla jí naplněná. Ale nikdy se mi nesplnila. A já předpokládám, že se už ani nesplní. (Fajn - nakonec se pokoutnými prostředky splnila.) Pak mě ale díky lidské omezenosti napadlo něco jiného – a to proč neudělat z toho, o čem jsem snila, skutečnost? Už nepočítat s tím, že s tímhle projektem přijde někdo jiný. Protože v mé hlavě už tohle vše bylo.

A proto vám představuji projekt, o kterém předpokládám, že je ojedinělý. Rozhovory s českými autory fanfiction. Těšíte se? Těšte se… třeba narazím na lidi, o kterých jste chtěli vědět víc, ale neodvážili jste se jich zeptat. Nebo jste se báli zeptat se, protože autorům byla otázka položená tisíckrát. Nebo vás nenapadalo se vůbec ptát, ale rádi se díváte do cizích kuchyní. Představuji vám tímto rubriku: Les dialogues. Pro ty, kteří chtěli slyšet a pro ty, kteří chtěli být posloucháni.

assez

Od nyní v rukou Sis. S plnou důvěrou… assez :)

Po dlouhé době přidáváme další rozhovor. Tentokrát se podařilo odchytit známou autorku páru HG/SS – wixie. Pokud by někdo náhodou nevěděl, její díla najdete zde: http://wixie.7x.cz/

Tak se podívejme, co nám na sebe wixie prozradila.

 

Assez si zařádila na Hajmi. Po dlouhé době na někom. Užijte si to. :)

Hajmi: „A také jak se dá srovnávat třeba film Bim, černé ucho, který jsem viděla jen jednou a víckrát jsem se na něj nedokázala podívat, přestože ho mám dodnes velmi jasně uložený v paměti, s filmem třeba Boj o Moskvu.“

 

Dva víkendové večery jsem měla to štěstí a odchytila Lucy. Tato slovenská autorka HP FF má na svém kontě povídky jako Oblúk smrti nebo Až na kraj sveta.

Hezké počtení.

Sis

Lucy: No, mně přijde, že mnoha lidem poskytují víc, než by někdy přiznali. Mnozí je nazývají svým druhým domovem a co dělá domov domovem?

Mimo Lucy na stránkách publikují další skvělé autorky.

Tentokrát jsem měla tu čest a povedlo se mi odchytit Jimmi . (Tímto bych chtěla poděkovat soraki, která mi dala “tip” na tento rozhovor a také assez, že mi ho přenechala, ačkoli na něj měla “zálusk”.) J

Netřeba přílišných podrobností, pro jistotu však: Jimmi  je překladatelka, administrátorka známé trilogie Rok jako žádný jiný, Léto jako žádné jiné a Rodina jako žádná jiná. Zároveň ji můžete nově nalézt i u překladu povídky Okultní had.

A aby toho náhodou nebylo málo, má Jimmi  i svoje stránky, na které naleznete odkaz v průběhu rozhovoru. Mimochodem – tahle neúnavná a skvělá žena je také technicky velmi zdatná, což jí jen tiše závidím (v dobrém J ).

Přeju příjemné počtení.

Sis

Jimmi: „Česká republika.“

Když jsem domlouvala tento rozhovor se Sevíkem99, oblíbenou autorku povídek s párem HG/SS, byla jsem navnaděna hezkým dodatkem na konci našeho mailu: Pokusím se být dochvilná a hodná.

Dochvilná byla. A hodná? Podívejte se sami.

Děkuji Sevíkovi za ochotu.

Sis

Sevik99: „A dalším argumentem proti by jednoznačně byla nevyhnutelná absence Severuse.“

Bez dlouhého okecávání: Letos jsme si neodchytili spisovatelku, ale překladatelku. Pěkné počtení.

Díky Ti Sal ještě jednou. :)

Sallome: „Dostala jsem takovou trému, že jsem další dva dny nedokázala napsat jediné písmenko. Měla jsem pocit, že jsou všichni ti lidé u mě doma v obýváku a zírají na mě… pokaždé, když jsem usedla k PC, třásly se mi kolena a ruce jsem měla jako svázané…“

Naše nová redaktorka si se svým úkolem na mou žádost pospíšila – přímo pekelně – a tudíž zde máme další skvělý rozhovor z jejích rukou. Pěkné počtení a pobavte se, jako jsem se bavila já. Dodatečně se omlouvám, že ho uveřejňuji až dnes, když byl zpracovaný již včera.

(P.S. Promiň, Mari – vážně se omlouvám, ale to byla tak úchvatná věta, že si v zájmu vážnosti rubriky nemohu pomoct.)

Mariana: „…dostávejte Seviho do páru…“

___

Můj neočekávaný druhý rozhovor – měla jsem tu čest vyzpovídat Marianu, autorku povídky Jak to ve skutečnosti je?.

Mari byla skvělá. Tak louskejte, možná se dozvíte něco, co ještě nevíte. :-)

Děkuju Assez za… příležitost, kterou mi dala.

Zrodila se… hvězda!

1
 
Už to tak vypadá: obsah těchto stránek může být nevhodný pro děti a mladistvé. Obsah těchto stránek může obsahovat homosexuální tématiku. Obsah těchto stránek může obsahovat Harryho Pottera v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one