Jak to ve skutečnosti je? Mariana

Povídka se odehrává v Harryho 6. ročníku, ale rozhodně nemám v úmyslu věnovat chlapci s jizvou na čele větší pozornost. Hlavní roli zde hraje Severus Snape. Do jeho života se zamíchají dvě vymyšlené ženské postavy. Před mistrem lektvarů se probouzí minulost. Dokáže spatřit hranici mezi tím, co pominulo, a tím, co by mohlo přijít? Pokud se ptáte na žánr… Mým cílem byla (je?) romantika, avšak postavy se vzpírají a nechtějí spolupracovat. Zda se umoudří, netuším… :-) Zatím bych příběh zařadila někam mezi psychologické a drama.

 

Tohle dílko je první, které kdy vyšlo z mé klávesnice. Nemůžu doplnit, že podle toho taky vypadá, a snažit se tak celkovou jeho úroveň omluvit. A to proto, že tenhle argument už dávno neplatí. Například (a především) Sisi je zářným příkladem toho, že i prvotina může dosahovat kvalit díla opravdu zkušeného a vyzrálého autora.

 

Za skutečnost, že se povídka objevila na těchto nádherných stránkách, vděčím dvěma úžasným lidičkám s andělskými povahami -  A-SISI a Terce. Na tomto místě bych jim ještě jednou ráda poděkovala.

 

OK, něco o mně.

 

 Studuji vysokou. Zatím. Čili – nic moc volného času… A jak jistě brzy zjistíte, povídce to neprospívá…

 

Asi nemá cenu psát, že miluji HP a obzvlášť Severuse, že? Dobrá, co se týče ff, nejraději čtu povídky SS/HG. Já bohužel neměla žádný nápad na příběh s touto dvojicí, takže vzniklo to, co vzniklo. Ale jsou tu jiní (skvělí) autoři, kteří situaci zachraňují. Naštěstí.

 

Bohužel trhám partu, nejsem lev, ale střelec. (Dá se z toho něco usuzovat? Nevím.) Ale v čínském horoskopu drak! Tak alespoň to.

 

Mariana

Epilog

Tak tu máme po více než šesti letech konec povídky, muhaha. Na tom zápise do Merlinovy knihy údivů a rekordů trvám.
Pro Tebe, Severusi. Moc se ti za to omlouvám, jakož i za celou povídku. Promiň. (Ale stejně bych chtěla věřit, že tohle pro tebe není zase až tak špatný konec. Po tom všem...)
Na závěr – mé největší poděkování patří assez. Ve správnou chvíli upřímné, zároveň citelně podporující čtenářce – výtečné komentátorce. Bez Tebe bych to nedokončila, Peti. (EDIT: Bez Tebe bych to nejspíš už ani neuveřejnila. Děkuju.)
Děkuji také Tobě, Terko. Dodnes nechápu, jak jsi mohla mou povídku tak přívětivě ubytovat na svých krásných stránkách. Vážím si toho moc. A děkuji také za Tvou čtenářskou účast. Tys byla první člověk, který mě (už před lety) přesvědčil, že... viz konec.
Děkuji také všem, kteří, byť pár slov, četli. A jmenovitě pak těm, kteří mi o tom dali vědět:
Tereznik, Kys, GwenLoguir, blackarween, Elza, soraki, Blesk, ell, evi, to je jedno.., wixie, Ariana , Narf, teru, drahokam, nadin, ClairePotter, Tarmag, Terrik, JosephineM, bam, mamba, Cat, Ewule.Kom, miunka, A_ja, Beruška, manasssek, Schalimar, Jikita, Hajmi50, Janka, Jane, Anett, nika.
Děkuji Vám všem a slibuji, že u tohoto mého letitého pokusu zůstane a dál už se budu literárně vyžívat pouze v komentářích.
Mariana

PS: A já děkuji autorce, že se jí podařilo povídku dokončit. Celostní dopsání povídky po několika letech je - dle mého názoru - důvod k obdivu.
Mari, jsem moc ráda, že jsi svolila k uveřejněné Tvé povídky na těchto stránkách. Bylo mi ctí.
Sis
Třicátá třetí kapitola
Třicátá druhá kapitola
Říkala jsem si, že by se hodilo počkat zase do Vánoc, aby to bylo aspoň stylové, ale tak... máte to tu nyní.
Kapitolu věnuji Elze. Za ten příjemný šok, že byla ochotná číst dál i s mým stylem přidávání kapitol jednou za rok. A za komentáře. Děkuji!
Děti, 30. kapitola. Pokud Merlin dá, třeba za deset let budeme slavit čtyřicítku *umlátila se smíchy*  
Tedy – dokončení vánočního plesu. Kapitola kratší než obvykle, což by nemělo vadit, naopak. Jinak – vyřiďte si to prosím se Severusem, já za to nemůžu. *krčí rameny a zdrhá*
Jo, ještě – věnování. 30. věnuji Sisi. Kdyby nebylo jejích stránek, asi bych neměla odvahu s povídkou, resp. s jejím uveřejňováním pokračovat. A kdyby nebylo Sisi, zabodla bych to už  dávno. Věnovala mi mnoho povzbuzujících slov. Děkuji, Terko ♥
Hm. Po zralé úvaze se vzdávám úvodních slov, protože vám nechci znechutit čtení ještě dřív, než začnete.
Varování: Napsáno už asi cca před rokem a půl. A je to nudné.
Kapitolu věnuji assez. A těch důvodů mám hned celou řadu. Tedy jen příkladmo - za její obdivuhodnou podporu, za to, že na mé povídce dokázala najít to zdařilé a tím mě přimět přehodnotit svůj postoj. Za to, že chtěla pokračování - muhaha, tak prosím, ty sebemrskačko.

Tak děti... vzpomínáte si ještě na Mary? Pro ty, kteří ano, a navíc se nebojí, že si pokazí Vánoce, si tu Mariana připravila další kapitolu :-)
Proč teď? To je jednoduché. Přiznám se, že tak trochu doufám, že nyní, když jsou na sebe lidé hodní a mají povznesenou náladu, budou třeba trochu shovívavější i při čtení mé povídky O:-) Ne, v klidu – já přežiju i kritiku, vážně.
Tak tedy... Vánoce v Bradavicích aneb Brumbálův skvělý plán :-)
Věnováno všem, kteří si to přečtou :-)

Život ve sklepení někdy není zrovna peříčko...
Kapitolu věnuji assezce, které budou při čtení nejspíš vstávat vlasy hrůzou na hlavě :-)
Ass, promiň... O:-)

Písnička se jmenuje This never happend before a nazpíval ji Paul McCartney :-)
A jako konec s tou barvou... Vrrr!
Pokračujeme v krasojízdě, děcka :-DDD
Takže kdo na to máte nervy, směle do čtení :-)
A webgarden si na mě zasednul - automatická barva písma mi nefunguje :-(
Mariana se rozepsala, tak hlavně abyste to ve zdraví přežili  
Uskuteční se stěhování? Co na to oba aktéři? Kapitola skoro o ničem, ale musela být. Příště to snad bude o maličko lepší...
Kapitolu bych ráda věnovala wixie. Za její přístup. Za to, že mě nehodila přes palubu. Za její krásná slova, která jsem si ale vůbec nezasloužila. Díky, wixie.
Nevím, jestli se ještě vůbec najde někdo, kdo si tuto povídku pamatuje, protože jsem poslední kapitolu přidala skoro před rokem. Ano, ani já jsem tomu nemohla uvěřit, ale je to tak. Jelikož nemám ráda nedokončené povídky a jelikož jsem tuto povídku vždy plánovala dokončit, je tu další kapitola. Mám takové tušení, že už jich do konce moc nezbývá. Třeba se najde někdo, kdo si to bude chtít dočíst, třeba ne. Každopádně já jsem povinna především sobě vložit sem kapitoly až do konce. Mám zatím napsané tři další. Kapitola je věnována A-SISI a Terezníkovi. Za to, že jsou.
A zvláštní poděkování patří assez, která mi hodně pomohla s přidáním kapitoly sem.

Jak odpoví Severus na ošemetnou Brumbálovu otázku? V této kapitole opět prokáže své obdivuhodné sebeovládání. Několikrát. A nechtěně si bude muset zrekapitulovat a zhodnotit některé nedávno prožité okamžiky. Snad mi prominete ty jeho myšlenkové návraty do minulosti… Byly nutné. Hmm… a snad mi prominete i další věci… Místo, kde jsem kapitolu chtěla původně ukončit, jsem označila třemi hvězdičkami. Můžete posoudit, zda by to bylo lepší nebo horší než jak je to teď…

Kapitolu věnuji A-SISI. Za její rady ohledně dokončení téhle povídky :-) Díky, Sis. (Nevím sice určitě, zda se jimi budu řídit, ale pomohly mi jako názor takto zkušené autorky :-)

Kdo se skrývá pod písmenkem X? Nebo spíš - kdo se neskrývá? Naděje, očekávání, zklamání... A Brumbál přichází s nápadem.

Omlouvám se, kapitola tu měla být už dřív, ale onemocněla jsem a pak jela do zahraničí. Příště se pokusím stanovené dodržet. Kapitola věnována múze. Ona ví, proč:-) (A jestli okamžitě nepoletí k Sis, tak se naštvu.)

Tahle kapitola je o dost méně akční než předchozí. Christina si po tom všem, co v posledních dnech prožila, potřebuje udělat v hlavě jasno. Některá „odhalení“ ale nejsou vůbec příjemná a ona se musí snažit co nejlépe se s nimi vyrovnat. Navíc by na sebe teď měla dávat větší pozor než kdy dřív…
Kapitolu věnuji Wixie a A-SISI, které mě popohnaly v dalším psaní. Myslím, že jinak by kapitola nebyla takhle „brzo“.
PS: Další kapitolu se pokusím přidat někdy příští týden.
Úvody píšu nerada, nejdou mi. Takže jen stručně: konečně se vyřeší "akce záchrana". Dopadne to dobře? Dopadne to špatně? Koho to zajímá, nechť se začte.
 
Už to tak vypadá: obsah těchto stránek může být nevhodný pro děti a mladistvé. Obsah těchto stránek může obsahovat homosexuální tématiku. Obsah těchto stránek může obsahovat Harryho Pottera v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one