Úžasný článek od Assez. Stojí za to.
Assez děkuji za propůjčení. Odkaz na její stránky naleznete v odkazech.
Cílové skupiny, které bych prosila, aby tento článek četli: vášniví debatéři o podmínkách - počet komentářů pro přidání/připsání kapitoly, tedy ti, jež se jakkoli vyjádřili k Zápiskům a limitům u této povídky. PRO NEKOMENTUJÍCÍ (teda anonymní), pro autory a pro lidi, kteří by rádi obnovili tzv. ,,FIALOVÝ ARCHIV”.

 

SEBESTŘEDNÁ MINUTKA

Jak jste si možná stihli všimnout - stáhla jsem požadavky na počet komentářů. Neměla jsem zdání, kdy přidat další kapitolu, a tak jsem zvolila ten způsob, že si o tom rozhodnou čtenáři. Místo měsíců jsem, pravda, zvolila pro sebe přijatelnější způsob - počty. Férově jsme uvedla, kolik si jich představuji. Naneštěstí na sebe má poznámka ztrhla víc pozornosti než povídka. A i když si myslím, že spíš než můj požadavek vás odradila délka kapitoly... povrchnost sama. Příští kapitolu přidám s tím, že limit bude, ale vy ho nebudete znát.

Avšak s ohledem na reakce a dozajista také proto, že se nebojím, že bych časem nepřidala všechny kapitoly, tentokrát o komentáře ŽÁDÁM.

ŽÁDÁM , neb se vám požadavek zdál arogantní... mimo to, že jsem se vůbec odvážila rozkázat vám komentáře. Požadavek byl původně napsán daleko podlézavěji a pro vás zajisté přijatelnějším tónem. Ke zkrácení došlo po tom, co mi délku odmítl ff.ph.net.

PRO NEKOMENTUJÍCÍ

Vím, že spousta lidí říká, že nepíše komentáře, protože by se opakovali. Beru také to, že nemusíte být žádní... nemusíte být žádní velcí spisovatelé. Ani vám nevyhovuje psát mega slohy. Že máte jistě spoustu důvodů, proč na přečtený text nereagovat.

Ale vyzývám všechny, kteří nechtějí, aby HP FF na české scéně jednoho krásného dne skončila - podpořte spisovatele svým ,,pěkně”. Případně ,,zkus to vylepšit” - tato dvě sdělení přece nedají ani práci. Pokud se vám třeba od autora něco nelíbilo a ostatní to chválí - stejně se ke svému názoru hrdě hlaste!

Podpořte tím ne jen mě a nejen mně ukažte, že stojí za to psát. Že když vystavujeme své díla, že je někdo čte. Že návštěvnost na stránkách nám nezvedají jenom bandy čumilů, co obhlíží vzhledy.

Vyjádřete, prosím, svůj zájem. Řekněte nám, autorům, že to nesmíme vzdát - a my se nepřidáme k těm, na něž se zapomněla v propadliště dějin. K těm velkým autorům, na něž se zapomnělo, kteří dávno odešli.

Prosím, podpořte svým slovem nebo dvěma autory, aby se nemuselo stát, že odejdou všichni. Nemluvím o tom, že HP FF nikdy nezanikne, mluvím o tom, že je něco nádherného, jak pár fantasy knížek o Harrym Potterovi ovládlo svět. Pobláznily lidi natolik, že začali ke knihám vytvářet paralelní světy.

Nevím, jak vy, ale chci zjistit, že až se za pár let vrátíme k archivům a stránkám o našich hrdinech, o různých fandomech... - že tam naše povídky stále budou. My budeme našim dětem říkat: ,,Tohle jsme stvořili, tímhle jsme nějakou dobu žili. A ono to vydrželo. Mělo to smysl - protože po roce, po dvou, po třech letech, kdy knihy skončily, světy zůstaly. Zbyli spisovatelé, zbyli čtenáři a dokonce zbyla velká podpora schovaná v komentářích našich čtenářů. Byli to lidé, kteří se o své autory starali. Psali jim dojmy z přečteného. Kdo ví? Kdyby jich nebylo, o kolik dnů, měsíců či let dříve by autoři skončili se psaním?”

Tak na vás, nekomentující, naposledy apeluji - pokud to alespoň trochu půjde, přidejte, prosím, komentář. Připojte svůj hlas k tomu, co se vám líbí. Nebo za chvíli nezbude nic.

Už tolik krásných věcí na zemi neexistuje. Vím, je to velká prosba, téměř nesplnitelná, ale... pokusme se neztratit to, co ještě zbývá.

Původně tohle měla být část Zápisků, ale během psaní jsme si řekla, že to má na samostatný článek, co myslíte?

S tím ještě jedna maličkost - STARÝ FIALOVÝ ARCHIV.

Doneslo se ke mně, že důvod, proč fialový archiv nefunguje již hodně dlouho, je malý tlak na toho, kdo to má v moci - Wealla. On tedy nemá důvod archiv obnovovat.

Já ale věřím, že s lidskými hlasy a množstevní přesilou se podaří i toto - obnovení archivu. Vše je o vůli, schopnosti dohodnout se. Máte vůli? Chcete se dohodnout?

Žádám vás - dejte to najevo.

Loučení

Přiznám se, že i tohle mi řekne, jak dobrá ,,spisovatelka” jsem. Pokud na vás tenhle článek nijak nezapůsobil, nemám důvod věřit tomu, že smím psát a že jsme kdy psát měla.

Doufám, že mě v tomhle nenecháte

Vaše Assez

23.11.2008 18:35:34
ASISI
 
Už to tak vypadá: obsah těchto stránek může být nevhodný pro děti a mladistvé. Obsah těchto stránek může obsahovat homosexuální tématiku. Obsah těchto stránek může obsahovat Harryho Pottera v souvislosti s homosexuální tématikou. Postavy Harryho Pottera nejsou mým vlastnictvím a já si na ně nečiním finanční nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one